Aybitak

Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma

Yüzey İşlem Teknolojileri Araştırma Akademisi

Yüzey İşlem Teknolojileri Araştırma Akademisi

Endüstriyel uygulamalarda malzemelerden beklenen özelliklerin ortaya çıkmasında önemli parametrelerden biri de malzemelere uygulanan yüzey işlemleridir. Özellikle çelik malzemelere uygulanan yüzey işlemleri sayesinde çok ciddi performans artışları gözlenmektedir.

 

AYBİTAK Yüzey İşlem Teknolojileri Araştırma Departmanı, genelde tüm malzemelere özelde ise çelik malzemelere uygulanan yüzey işlemleri konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yaparak malzemelerden beklenen özelliklerin daha da geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar, mevcut yüzey işlemlerinin geliştirilmesi veya alternatif yüzey işlemleri konusunda yapılmaktadır. Özellikle çalışma koşulları-uygun malzeme-uygun yüzey işlem konuları üzerinde hassas çalışmalar yürütülmektedir.

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay