Aybitak

Danışmanlık

İleri Kaplama ve Yüzey İşlem Teknolojileri Danışmanlığı

İleri Kaplama ve Yüzey İşlem Teknolojileri Danışmanlığı

Endüstriyel uygulamalarda malzemelerden beklenen özelliklerin ortaya çıkmasında önemli parametrelerden biri de malzemelere uygulanan yüzey işlemleridir. Özellikle çelik malzemelere uygulanan yüzey işlemleri sayesinde çok ciddi performans artışları gözlenmektedir.

 

AYBİTAK, genelde tüm malzemelere özelde ise çelik malzemelere uygulanan yüzey işlemleri konusunda araştırma ve geliştirme çalışmaları yaparak malzemelerden beklenen özelliklerin daha da geliştirilmesi konusunda çalışmalar yürütmektedir. Bu çalışmalar, mevcut yüzey işlemlerinin geliştirilmesi veya alternatif yüzey işlemleri konularında yapılmaktadır. Özellikle çalışma koşulları-uygun malzeme-uygun yüzey işlem konuları üzerinde hassas çalışmalar yapmakta ve bu konular ile ilgili İleri Yüzey İşlem Teknolojileri Danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

AYBİTAK üstlendiği misyon gereği ülkemize yüksek katma değer yaratmak için yüzey teknolojileri ile ilgili aşağıda belirtilen alanlarda ileri seviye danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Çalışma Koşulları-Uygun Malzeme-Uygun Yüzey İşlemi

Termal Metotlar

Alevle Yüzey Sertleştirme

İndüksiyon İle Yüzey Sertleştirme

Lazer İle Yüzey Sertleştirme

Kaplama Metotları

Termal Sprey Kaplama

PVD / CVD Kaplama

Kaynak Yöntemi İle Yüzey Sertleştirme

Akımsız Nikel Kaplama

Sert Krom Kaplama

Termokimyasal Metotlar

Karbürleme / Sementasyon

Karbonnitrürleme

Nitrürleme / Nitrasyon

Nitrokarbürleme

Borlama


Danışmanlık Talepleriniz İçin Tıklayınız

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay