Aybitak

Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma

Kalıp Teknolojileri Araştırma Akademisi

Kalıp Teknolojileri Araştırma Akademisi

Günümüz endüstrisinde üretimin vazgeçilmez bir kolu olan kalıp teknolojileri, tüm dünyada giderek önem kazanmaya başlamıştır. Kalıp sektöründe kuşkusuz istenen en önemli unsur kalıp tasarımından üretime uzanan zorlu süreçte bütün parametrelerin optimum şekilde sağlanmasıdır.

 

AYBİTAK Kalıp Teknolojileri Araştırma Departmanı, kalıp teknolojileri konusunda tasarımdan başlayıp, kalıpta kullanılacak çelik ve diğer standart kalıp elemanlarından kalıbın çalışacağı proses şartlarına kadar optimum verim alınabilmesi için gerekli teknolojik araştırmaları yapıp maliyet performans ilişkisini optimize etmektedir. Böylece kalıp teknolojilerinde yaşanan sorunlar ve bunların giderilmesi hususunda sektöre teknolojik destek ve alt yapı hizmeti sunmak için araştırma ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır.

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay