Aybitak

Danışmanlık

İleri Kesici Takım Malzeme Teknolojileri Danışmanlığı

İleri Kesici Takım Malzeme Teknolojileri Danışmanlığı

Gelişen teknolojiye paralel olarak talaşlı imalat sektöründe beklentiler de yükselmektedir. CNC tezgâhlarda çalışma şartlarının çok fazla değişkenlik göstermesi neticesinde sürekli olarak piyasaya yeni kesici takımlar, tutucular ve bunların kaliteleri çıkmaktadır. CNC tezgâhlarında yüksek sıcaklıklarda, yüksek devir, ilerleme ve talaş verilebilmektedir.  Dolayısıyla daha rijit ve dayanıklı takımlarla çalışma gerekliliği oluşmuş ve kesici takımlar için yeni bir gelişme çağı başlamıştır. Bu bağlamada geliştirilen takımların bazıları kalite yönünden geliştirilmiş, bazılarına yeni form verilmiş ve bazıları da yeni baştan tasarlanmıştır. AYBİTAK’ın ileri kesici takım malzemeleri konusunda yürüttüğü araştırma çalışmaları sonucunda İleri Kesici Takım Malzeme Teknolojileri Danışmanlık hizmeti vermektedir.


AYBİTAK üstlendiği misyon gereği ülkemize yüksek katma değer yaratmak için ileri kesici takım malzeme teknolojileri ile ilgili aşağıda belirtilen alanlarda ileri seviye danışmanlık hizmeti vermektedir.


Kesici takım imali için uygun malzeme, uygun ısıl işlem ve uygun yüzey işlemi

Metal kesme işlemi,

Talaş- kuvvetler- sıcaklık- ısı,

Kesme işleminin pratikte uygulanması- ekonomi,

Kesme gücü kriterleri (performans), güç-mikroyapı ilişkisi.

Aşınma,

Kesme Sıvıları,

HSS,

Sert metaller (Co + karbür [WC, TiC],

Oksitseramikler (Al2O3, Al2O3 + ZrO2),

Borazon (CBN),

Elmas kesici takımlar,

Cermet'ler,

Elmas kesici takımlar, ince film kaplamalı kesici takımlar (TiN, TiCN, TiAlN, CrN)

Takım malzemelerinde son gelişmelerdir.


Danışmanlık Talepleriniz İçin Tıklayınız

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay