Aybitak

Üniversiteler ile Sanayiyi Buluşturan Eğitimler

Üniversiteler ile Sanayiyi Buluşturan Eğitimler

Üniversiteler ile Sanayiyi Buluşturan Eğitimler

AYBİTAK, uzun yıllar içinde kazandığı bilgi ve deneyimler ile Üniversitelerin Mühendislik, Teknoloji Fakültelerinde ve Meslek Yüksekokullarında verdiği ve vereceği tamamen pratiğe dönük ileri seviye eğitimler ile öğrencilerin mezuniyet sonrası iş hayatına hazır hale gelmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu eğitimler ile sanayinde bir sorun haline gelmiş nitelikli teknik personel probleminin de önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Bu eğitimler sonucu öğrenciler sektörde karşılarına çıkacak teknik sorunlar ve olaylar karşısında nasıl davranmaları ve nasıl karar vermeleri gerektiği konularında inisiyatif kullanabilecek bir konuma geleceklerdir.
Tüm ülke genelinde ücretsiz ve belli bir program içerisinde düzenlenecek bu eğitimlerin ülkemize, öğrencilere ve sanayimize yüksek katma değerler yaratması AYBİTAK’ ın ana hedeflerinden biridir.

Bu eğitimlerin ana hedef kitlesinde, mühendislik fakülteleri ile lisans bölümleri ve ön lisans meslek yüksekokul bölümleri yer almaktadır.

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay