Aybitak

Bilim ve Teknoloji, Çocuklar ve Gençler ile Buluşuyor

Bilim ve Teknoloji, Çocuklar ve Gençler ile Buluşuyor

Bilim ve Teknoloji, Çocuklar ve Gençler ile Buluşuyor

Günümüz dünyasında bilim ve teknoloji toplumsal yaşamın odağında yer almaktadır. Dolayısıyla bilim, bilimsel düşünce ve bilimsel farkındalığın toplumun her kesiminde yayılması ve teşvik edilmesi için ülkemiz genelinde çalışmalar yapmak, özellikle çocuk ve gençlerin erken yaşta bilim ve teknoloji ile buluşmalarını sağlamak. Gelecek için çocukları ve gençleri erken yaşta fen, teknoloji, mühendislik, matematik kavramları ile tanıştırmak ve sevdirmek amacıyla yürütülen bir projedir.
Bu proje ile çocuk ve gençlerin bilim ve teknoloji okuryazarlığını geliştirerek doğa, bilim ve teknoloji arasındaki ilişkileri kavramaları amaçlanmaktadır. Ayrıca çocuk ve gençlerin bilimsel problem çözebilen ve bilimsel düşünme becerilerine sahip, bilimsel bilgileri günlük hayatta kullanabilen bireyler haline gelmelerine yardımcı olmaktır.

Fikri temelleri 2010 yılında atılan ve bu yıllarda daha çok eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle çalışmalarına başlayan, toplumumuzun eğitim kalitesinin artmasına ve ülkemizin sürdürülebilir endüstriyel gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanlarında yenilikçi, yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kuruluş olma vizyonunu benimseyen AYBİTAK Bilim ve İleri Teknolojiler Araştırma Geliştirme, araştırma, geliştirme ve inovasyon yetkinliklerini kullanarak bilim

detay
İrtibat Bilgileri
Adres

Gümüşpınar Mah. Atatürk Cad. Zühre Sok. Gazoğlu İş Merkezi No:4 Kat:2 34880 Soğanlık-Kartal İstanbul

Telefon

Tel: +90 216 451 31 16 Gsm: +90 532 407 57 65

Email

aybitak@aybitak.com

detay